22.2.: Stipendia na základě mezinárodních smluv – Rumunsko, Bulharsko, Mongolsko, Lotyšsko, Gruzie: prodloužené termíny odevzdání přihlášek

22. 2. 2021 0 Comments

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prodloužilo termíny odevzdání žádostí o stipendia na základě mezinárodních smluv do Rumunska, Bulharska, Mongolska, Lotyšska a Gruzie. Zbývají ještě volná stipendijní místa.

Zájemci o stipendijních pobytech mohou svoje žádosti doručit e-mailem ve formátu PDF na adresu e-podatelna@dzs.cz. Seznam požadovaných dokumenty naleznete v konkrétní stipendijní nabídce.

Studenti BSP, MSP nebo DSP a akademičtí pracovníci mohou žádat o stipendium na studijní nebo přednáškový/výzkumný pobyt v Rumunsku, Lotyšsku, Bulharsku nebo v Gruzii do 8. 3. do 12 hodin.

  • Rumunsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia pro studenty BSP a MSP činí 7.700 Kč měsíčně, pro studenty DSP 8.000 Kč měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíc. Výše stipendia činí 8.500 Kč měsíčně.

  • Lotyšsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 10 měsíců. Výše stipendia pro studenty BSP a MSP činí 500 Eur měsíčně, pro studenty DSP 670 Eur měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 4 týdny. Výše stipendia činí 30 Eur za den + 300 Eur měsíčně na ubytování.

  • Bulharsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty BSP a MSP činí 6.500 Kč měsíčně, pro studenty DSP 6.700 Kč měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní, výzkumné a přednáškové pobyty v délce 1 až 3 měsíce.

  • Gruzie nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty BSP, MSP a DSP činí 800 GEL měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí výzkumné a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíc. Výše stipendia činí 800 GEL měsíčně.

  • Mongolsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je v souladu s platnými vnitrostátními právními předpisy.

Pro informace se obracejte přímo na Sabine Borovanskou, M. A. , sabine.borovanska@dzs.cz
DZS I Dům zahraniční spolupráce | Czech National Agency for International Education and Research

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *