10.4.: TA ČR – nový harmonogram veřejných soutěží 2020

10. 4. 2020 0 Comments

Vážení a milí, informuji vás o tom, že Technologická agentura ČR, oznámila, že pro hladký průběh a dlouhodobou udržitelnost programů financovaných TA ČR rozhodlo předsednictvo TA ČR o změnách v plánu vyhlašování veřejných soutěží pro letošní rok. Tyto změny reflektují současnou situaci potenciálních uchazečů, které jim pomohou řádně zpracovat a včas podat kvalitní návrhy projektů a bude jim tak umožněna hladká realizace výzkumných činností až do ukončení projektu.

Změny v plánovaném vyhlašování veřejných soutěží v tomto roce se týkají Programu „DOPRAVA 2020+“, ve kterém bude alokace finančních prostředků na veřejnou soutěž ve výši 400 mil. Kč. Veřejná soutěž v Programu „Prostředí pro život“ bude vyhlášena v květnu 2020 v 1. podprogramu s alokací 152 mil. Kč. V Programu ZÉTA, který je zaměřen na zapojení mladé generace do výzkumu, letos nebude veřejná soutěž vyhlášena. V Programu ÉTA bude veřejná soutěž uskutečněna s alokací 250 mil. Kč. U programů THÉTA a Národní centra kompetence dojde k posunu vyhlášení veřejných soutěží na prosinec s tím, že zahájení realizace projektů se předpokládá nejdříve od ledna 2022.

V následujícíh souboru vám zasílám nový harmonogram veřejných soutěží v roce 2020 s popisem jednotlivých programů.

Pokud byste cokoliv potřebovali pomoci, poradit, vyhledat informace, kdykoliv se na mě obraťte na krejcikovae@af.czu.cz  nebo na tlf.: + 420 703 182 884.

Zdraví a vše dobré přeje Eva Krejčíková
Projektová konzultantka národních programů
Centrum projektů FAPPZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *